Sofy 2,5 osobowe – o co w tym chodzi?

kwi 12, 2019 przez

Sofy 2,5 osobowe – o co w tym chodzi?

Kiedy planujemy aranżację naszego salonu, zdecydowanie warto postawić na funkcjonalność. Oczywiście wiele zależy od wielkości pomieszczenia jakie mamy do dyspozycji. Jeżeli meblujemy duży salon to nie musimy się jakoś bardzo ograniczać, jeżeli jednak będzie to mniejszy salon, to zdecydowanie musimy postawić na komfort użytkowania. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności a nie posiadamy zbyt wiele miejsca to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą sofy dwu osobowe z opcją spania. Zaletą takiej sofy jest możliwość zamiany naszego salonu w sypialnie, gdy przyjdzie nam konieczność kogoś ugościć. Sofa dobrej jakości bez wątpienia może być dobrym i wygodnym łóżkiem. Dobierając sofę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka detali, tak aby pasowała on do całości naszego wystroju.

Jak dobierać sofę?

Sofę dobieramy do możliwości naszego salonu. W przypadku gdy mówimy o sofie na dwie osoby to śmiało możemy przyjąć, że nasz salon nie jest zbyt okazały a co za tym idzie skupmy się na mniejszych powierzchniach. Pierwsza sprawa podczas wyboru, to musimy tak zaplanować przestrzeń, żeby nie była zagracona a z drugiej strony, żeby maksymalnie wykorzystać niewielkie dostępne przestrzenie. W małym salonie bardzo dobrze będzie się prezentowała sofa wyrazista, w jasnych kolorach oraz z wysokim oparciem, które stworzy ciekawy klimat.

Stolik kawowy

W przypadku małego salonu, gdy już postawimy w nim sofę problemem może okazać się miejsce na stolik kawowy. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się zintegrowane stoliki kawowe z sofą. W przypadku małego salonu jest to rozwiązanie idealne. Warto również przemyśleć narożnik, który może się idealnie sprawdzić w małym salonie. Oczywiście warunkiem w takiej sytuacji będzie to, że salon musi mieć odpowiedni kształt. Zdecydowanie warto w małym salonie i mieszkaniu zadbać o to, aby był dodatkowe miejsce do spania. Nigdy nie wiadomo, kiedy ono się na przyda w życiu i kiedy z niego skorzystamy goszcząc kogoś na naszej sofie.

 

Podobne

Tagi