Sposoby na nierówne ściany

gru 2, 2020 przez

Sposoby na nierówne ściany

Nierówne ściany – jeśli zatrudniłeś profesjonalistów, a oni zostawili za sobą tego rodzaju tandetną pracę, musisz natychmiast skontaktować się z nimi i dać im znać, że nie jesteś zadowolony z pracy, którą wykonali. Miejmy nadzieję, że rozwiążą problem i to bezpłatnie. Jeśli nie, być może będziesz musiał wezwać inny zespół profesjonalnych malarzy, którzy wykonają lepszą robotę przy projekcie malarskim.

Jeśli jednak to Ty przypadkowo i niestety nierównomiernie pomalowałeś ściany, prawdopodobnie będziesz musiał zakasać rękawy aby naprawić usterkę i usunąć problem. Ewentualnie możesz skontaktować się z profesjonalistami po fakcie i sprawdzić, czy mogą Ci załagodzić sprawę – to Twój wybór!
Jeśli masz problem z nierówną farbą, zdecydowanie powinieneś czytać dalej!

Zeszlifuj nierówne warstwy farby

Kiedy chcesz naprawić nierówną farbę na ścianach, największym wyzwaniem jest sprawienie, aby nowe warstwy farby wyglądały tak, jakby pasowały do farby, która została nałożona jako pierwsza (i niewłaściwie). Zasadniczo chcesz, aby Twoje ściany wyglądały tak, jakby na początku nie było problemu z nierówną farbą. Aby to osiągnąć, rzeczą, którą możesz zrobić, jest delikatne zeszlifowanie warstw farby, które są w pobliżu / wokół miejsca, w którym musisz nałożyć więcej farby.

Dopóki farba „wystaje” na mniej niż jedną czwartą cala, można łatwo i delikatnie zeszlifować warstwy farby bliżej góry (pozostawiając nienaruszoną powierzchnię bliżej dna). To, co chcesz osiągnąć, to nie pozostawiać odstających warstw, które mogą zepsuć nową farbę w integracji z tym, co już pomalowałeś. Gdy szlifowanie jest zakończone i jesteś gotowy do malowania, oczyść ścianę z resztek po szlifowaniu!

Nanieś tynk na ściany lub wykorzystaj elastomerową powłokę ścienną

Powyżej powiedzieliśmy, że jeśli farba ma mniej niż jedną czwartą cala grubości, można po prostu zeszlifować warstwy do odpowiedniej „wysokości”. Ale co, jeśli farba ma więcej niż jedną czwartą cala? Cóż, będziesz musiał użyć trochę tynku, aby ściana była wystarczająca do nałożenia większej ilości farby. Przed przystąpieniem do malowania należy dać czas na dokładne wyschnięcie tynku, a następnie przeszlifować wszystko do gładkiego wykończenia

Może nie chcesz zawracać sobie głowy szlifowaniem i tynkiem. Jeśli tak, to zawsze możesz użyć specjalnego rodzaju farby, elastomerowej powłoki ściennej, która bez problemu wypełni nierówności. Jest to farba bardziej uprzemysłowiona, ale z pewnością naprawi nierówną farbę na ścianach.
Zamiast szlifować, tynkować i wykonywać wszystkie czasochłonne prace przygotowawcze, możesz gładko nałożyć jedną warstwę tej farby i sprawić, by ściany wyglądały świetnie w mgnieniu oka! Zwróć uwagę, że ta farba jest droższa niż zwykła, ale przez zaoszczędzony czas może być dla Ciebie świetną opcją.

Dodaj więcej warstw zwykłej farby

Malowanie nierównych ścian może wiązać się z jeszcze innym rozwiązaniem. Po prostu użyj resztek farby, aby poprawić i wygładzić wszystko. Użyj wałka, aby równomiernie rozprowadzić farbę i złapać te miejsca, które za pierwszym razem nie były idealne. Oczywiście, jeśli masz bardzo grube warstwy farby w niektórych miejscach, a w innych niewiele lub wcale (z jakiegokolwiek powodu), prawdopodobnie będziesz musiał przyjrzeć się powyższym opcjom bo ta nie da rady większym „uszczerbkom”.

 

Podobne

Tagi