Biurowce przyszłości: Innowacyjne koncepcje architektoniczne

mar 8, 2022 przez

Biurowce przyszłości: Innowacyjne koncepcje architektoniczne

BUDYNKI PRZYSZŁOŚCI: INNOWACYJNE KONCEPCJE ARCHITEKTONICZNE

Współczesne biurowce coraz częściej dostarczają nie tylko funkcjonalnego miejsca pracy, ale również stanowią innowacyjny element krajobrazu urbanskiego miasta. Producenci stają przed wyzwaniem projektowania budynków, które spełniały będą wymagania ekologiczne, ale też po prostu robią wrażenie wizualne.

1. ZROWNOWAŻONY DEVELOPMENT

Budynki przyszłości to te, które będą wykorzystywały odnawialne źródła energii. Właśnie inwestycje spółek w takie biurowce są coraz bardziej popularne. Korzyści są podwójne-są one przyjazne dla środowiska i oszczędzają koszty energii elektrycznej, którą wykorzystują. Dobrym przykładem jest centrala Siemens w Monachium, która dzięki zastosowaniu paneli słonecznych na dachu w pełni wspiera swoje własne potrzeby energetyczne.

2. INNOWACYJNE MATERIAŁY BUDOWLNE

Nowoczesne materiały budowlane skutecznie redukują koszty i jednocześnie mogą przekształcić tradycyjny wygląd budynków w sferze wizualnej. Zastosowanie materiałów, które są jednocześnie lekkie i wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne, umożliwia budowę szybkich i efektownych konstrukcji. Przezroczysty beton do filtracji światła, beton z widocznymi układami rur do systemów wentylacyjnych, szklane płyty w połączeniu z aluminium dla nowoczesnych fasad to tylko niektóre przykłady.

– Przezroczysty beton to materiał, który umożliwia ciekawe efekty wizualne i filter światło, dzięki temu wiele pomieszczeń w takim biurowcu czerpie swoje światło naturalne z zewnątrz.

– Beton z widocznymi układami rur to ciekawe i futurystyczne rozwiązanie, które może stanowić ciekawą ozdobę na atrium biurowca. Układy rur to zarazem element systemów wentylacyjnych, co sprawia, że budynek może przestrzegać norm ekologicznych.

– Szklane płyty to powszechne rozwiązanie dla nowoczesnych elewacji. Połączenie tego materiału z aluminium gwarantuje szybkość i łatwość w montażu.

3. INTELLIGENTNE SYSTEMY INFORMATYCZNE

Szybki i wydajny system informatyczny, nie tylko daje możliwość tworzenia i przetwarzania informacji, ale także umożliwia połączenia między ludźmi, dla dobra firmy. Inteligentne systemy informatyczne są ważnym elementem dla firm, które rozwijają się w globalnym świecie. Bez wątpienia potrzebne są one również do łatwiejszej i szybszej obsługi, dzięki czemu pracownicy nie są już ograniczeni przez miejsce lub czas.

4. INNOWACYJNE SYSTEMY OCIEPLENIA i OCHRONY PRZED HAŁASEM

Nowoczesne systemy izolacyjne pozwalają na oszczędność energii w danym budynku i jednocześnie przyczyniają się do poprawy komfortu wewnętrznego. Podobnie, nowoczesne systemy akustyczne łagodzą hałas z zewnątrz, co wpływa pozytywnie na warunki pracy w biurze i ogólnie na jakość życia.

5. ZIELONE POWIERZCHNIE

Nowoczesne budynki wykorzystują równie często naturalne zasoby, jak i te wytworzone przez człowieka. Zielone dachy, ściany oraz atria, które znajdują się w wielu biurowcach dostarczają dodatkowy ekologiczny element. Taki biurowiec to nie tylko ekologiczny gest, ale także miejsce, w którym ludzie odnajdują spokój.

Wszystkie te pomysły i rozwiązania w różny sposób wpisują się w trendy, związane z architekturą biurową na przyszłość. Wszystko po to, aby pracownicy mieli jak najlepsze warunki do pracy, a zarazem aby architektura wpisywała się w trend ekologiczny i przyjazny dla ludzi.

Podobne

Tagi