Zakwaszacz dla drobiu – najlepsza profilaktyka chorób przewodu pokarmowego.

sty 15, 2022 przez

Zakwaszacz dla drobiu – najlepsza profilaktyka chorób przewodu pokarmowego.

Zakwaszacze przeznaczone dla drobiu obniżają przede wszystkim pH przewodu pokarmowego i stwarzają tym samym korzystne warunki do rozwoju naturalnej flory jelitowej. Preparaty te skutecznie dbają o przewód pokarmowy ptaków hodowlanych i zapobiegają między innymi biegunkom oraz regulują procesy trawienne. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakie jeszcze korzyści wynikają ze stosowania zakwaszacza dla drobiu oraz na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę jako hodowca!

Ogranicz problemy jelitowe stada – sięgnij po zakwaszacz dla drobiu!

Preparaty, o których mowa są złożone z kwasów organicznych i nieorganicznych lub ich mieszanin. Są one przeznaczone dla drobiu hodowlanego i tak jak było powiedziane to powyżej zapobiegają biegunkom (o różnym podłożu) u ptaków. Ponadto stosowanie zakwaszaczy powinno się rozważyć także wtedy, gdy zależy nam aby:

 • utrzymać równowagę mikrobiologiczną potrzebną do prawidłowej pracy przewodu pokarmowego
 • zminimalizować skutki uboczne zakończonej antybiotykoterapii
 • ograniczyć skutki sytuacji stresowych, takich jak:
  a) wysokie temperatury
  b) duże zagęszczenie ptaków
  c) zmiana paszy dla drobiu
  d) zmiana miejsca (przeniesienie do nowej hodowli, wymiana boksów, klatek, itp.)
 • wdrożyć profilaktykę przeciwgrzybiczą: zakwaszacze dla ptaków hodowlanych pomagają szczególnie w walce z grzybami z rodzaju Candida i Aspergillus
 • znacząco poprawić apetyt ptaków
 • doprowadzić do lepszego poboru paszy, także w trakcie zmiany sposobu żywienia (dawki są chętnie pobierane, nie obserwuje się niedoborów składników odżywczych)

Drób, u którego stosuje się dobrej jakości zkwaszacz wykazuje lepszą kondycję zdrowotną, co bezpośrednio przekłada się na wyniki produkcyjne i smak produktów hodowli. Grzyby z rodzaju Candida i Aspergilus powodują zazwyczaj zmniejszenie wydajności i kiepską jakość produktów. Mogą być również przyczyną niedopuszczenia produktów hodowli do sprzedaży, a w skrajnych przypadkach, gdy kolonizacja tych grzybów nie jest zwalczona, może dojść do przetrzebienia stada i nadmiernej śmiertelności. Candida wpływa też negatywnie na skórę zwierząt i upierzenie.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas stosowania zakwaszaczy?

Zakwaszacz dla drobiu jest produktem bardzo łatwo dostępnym. Bez problemu można go magazynować. Dostępny jest w różnych opakowaniach, ale najczęściej możemy spotkać się z opakowaniami o pojemności 25 litrów. Kupując zakwaszacz trzeba zwrócić uwagę na jego wydajność. dobry produkt jest niezwykle skuteczny w redukcji pH na całym odcinku przewodu pokarmowego jednocześnie przy niskim dawkowaniu. Zawsze też konieczne jest przestrzeganie zaleceń producenta i oczywiście zakup produktów z pewnego źródła. Zakwaszacz doskonale spełni swoją rolę przez cały rok, ale warto mieć na uwadze, że drób bywa osłabiony po zimie lub na wiosnę i większość infekcji właśnie wtedy ma miejsce. Aby uniknąć strat i zminimalizować choroby spowodowane drożdżakami, konieczne jest regularne podawanie zakwaszaczy.

Podobne

Tagi